Loading

Tasarım ve Teknik Destek

HAZ Mermer sektörün önde gelen doğal taş müteahhitlerinden biridir. 1978 yılından beri biriktirmiş olduğu 6 milyon metrekareyi aşan iş tecrübesi ile, şirketin teknik know-how ve doğal taş montaj işleri alanındaki engin becerileri rakipsiz seviyededir.

Bu tecrübe ve teknik bilgi birikimi önemli projeler kapsamındaki doğal taş tasarım, tedarik ve montaj becerisine işaret etmektedir.

Design Technical Support

 

Design Technical Support2

HAZ Mermer Türkiye, Birleşik Arap Emirlikleri, Katar, Birleşik Krallık ve Mısırda’da bulunan mimarlık departmanları aracılığıyla hem uygulama proje çizimlerini ve kesim listelerini hazırlayarak hem de programlayarak doğal taş tasarımı yapacak kaynaklara sahiptir.

Doğal taş alanındaki bu bilgi birikimi ve tecrübe, HAZ Mermer’e doğal taş cephelerin tasarımına, projelendirilmesine, ebatlı kesim ve malzeme tedarikine yönelik en yüksek kalitede hizmet sunmasına olanak sağlamaktadır.

HAZ Mermer ihale aşamasında taş montajına yönelik en uygun ve ekonomik uygulanabilir metotları önererek ve teklif ederek projelere uzmanlık sağlamak amacıyla bu alandaki bilgi birikimini ve tecrübeyi, müşterileri ile paylaşmaktadır.

 

Uygulama Projeleri
Uygulama Projeleri
Doğal taş panellerin boyutlandırılması ve yerleşim yerlerini ve şekillerinin düzenlenmesi sağlayan uygulama çizimlerinin hazırlanması, kendi bünyemizde yapılmaktadır. Bu önemli tasarım sürecini oluşturan calışmalar tüm projelerimiz için kendi bünyemizde yapılmaktadır. Çizimlerimiz ACAD, Rivet ve Inventor kullanılarak hazırlanmaktadır.
BIM Modelleme
BIM Modelleme
BIM uyumlu tasarımı ve parametrik modellemesi kurum içinde hazırlanır. Projelerin BIM uyumlu tasarım gereksinimlerini karşılamak için RIVET ve INVENTOR gibi 3 boyutlu tasarım yazılımlarından yararlanılır. HAZ tasarım ekibi, projenin IFC modelleri ile çalışabilir ve projenin BIM stratejisini desteklemek için kendi tasarımlarını hazırlamaya uygun şekilde donabilmiştir.
FEM Analizi
FEM Analizi
Bitmiş Eleman Analizi, stres kontrolleri ve malzemelerin fiziksel özelliklerinin belirlenmesi için kullanılır. FEM yazılımı, hem taş panellerde hem de çelik ve paslanmaz çelik sabitleme sistemlerinde kontroller yapmak için deneyimli yapı mühendisleri tarafından kurum içinde kullanılmaktadır. HAZ, taş kaplama işlerinde kullandıkları malzemelerin yapısal hesap raporlarını kendi hazırlar ve sunar.