haz mermer sanayi

ŞİRKET PROFİLİ

1978’den beri 6.000.000 m2’den fazla doğal taş montajı işi referansı deneyimi ile HAZ Mermer sektörün en büyük doğal taş tasarım ve montaj müteahhitlik firmalarından biridir.

HAZ Mermer her türlü doğal taş işleri alanında faaliyet gösteren uzman bir doğal taş müteahhitlik firması olup 45 ülkede 800’den fazla projeyi başarılı bir şekilde tamamlamıştır.

Başlıca gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerde kurulu bulunan geniş şube ağı ile HAZ Mermer, özellikli projelere ilişkin taş işlerini etkin bir şekilde yerine getirmek üzere hızlı bir şekilde hareket edecek kaynaklara sahiptir.

Doğal taş tasarım ve montaj işlerinde DIN, BS ve ASTM gibi dünya çapında kabul gören standartlar uygulayan HAZ Mermer, kaliteli işi ve güvenilirliği nedeniyle tercih edilmektedir.

Prestijli projelerde dünya çapında tanınmış inşaat firmaları ile çalışmış olması ve başarılı bir şekilde bitirmiş olduğu sayısız projeler firmamızın iş standartlarının en iyi göstergesidir.

HAZ Mermer’in amacı doğal taş alanındaki en yeni teknolojiyi takip ederek ve uygulayarak sektöre mümkün olan en iyi hizmeti sunmaktır.

TARİHÇE

HAZ Marble 1978 yılında Suudi Arabistan’ın Cidde kentinde kuruldu. Doğal taş montaj alanındaki faaliyetlerine 1980’lerin başlarında başladı.

HAZ Mermer A.Ş. ise 1988’de Türkiye’de kuruldu ve bunu İngiltere, Birleşik Arap Emirlikleri, Mısır, Katar ve Rusya şubelerinin kuruluşu izledi.

HAZ şirketler grubu 1991 yılında kurulmuş ve üretim alanında yatırım yapmaya başlamıştır. Doğal taş, tespit sistemleri ve parlatıcı aşındırıcıların üretimi HAZ şirketler grubu tarafından gerçekleştirilmektedir.

Yıllar içerisinde HAZ ismi iyi bilinen ve güvenilir bir ulusal ve uluslararası markaya dönüşmüştür. 1978 yılında mesleki hayatına yaptığı iddialı başlangıçtan beri her bir projede sanat eseri yaratma amacıyla doğal taş endüstrisine hizmet etmek onun güçlü arzusu ve kesintisiz tutkusu olmuştur. Bu yolda gösterdiği başarı HAZ’ın tamamladığı sayısız proje referansında açıkça görülmektedir.

HAZ grubuna bağlı firmalara HAZ Mermer’in know-how’u, kalite standartları ve yaptığı işe olan tutkusu kılavuzluk etmektedir. Firmalarımız toplam kalite yönetimi ve ilkeli çalışma metotları yoluyla dünya genelinde kabul gören iş standartlarını karşılamaktadır.